sobota, 13 lipca

Łóżka metalowe – dowiedz się, zanim kupisz

Jeszcze całkiem niedawno na rynku królowały łózka drewniane. Uznawano te modele za bardzo ekologiczne, wytrzymałe, trwałe i dość tanie. Na pewno pod względem finansowym opłacało się je nabyć, bowiem niewątpliwie patrząc na koszty należne za inne warianty łóżkowe dzisiaj dostępne, drewniane modele prezentują się zdecydowanie najtaniej. Nie oznacza to jednak, że pieniądze mają być podstawą do tego, aby wybierać taki a nie inny rodzaj łóżka, na którym będziemy spać. W końcu jest to zakup na długi lata codziennego użytkowania, więc wybierzmy nie tylko to co ekonomiczne, ale tez to, co praktyczne i wpadające w nasz gust.

Jednym z takich wariantów łóżkowych okazują się nowoczesne modele metalowe. Niby na pierwszy rzut są to łóżka mało funkcjonalne, bo każdemu z pewnością przychodzi na myśl, iż ten mebel będzie sztywny, twardy i niewygodny – nic bardziej mylnego. Tak samo jak łóżka drewniane, tak i metalowe można dopasować indywidualnie do potrzeb oraz preferencji konkretnego klienta. Ponadto o tym, jak w zasadzie śpi nam się w naszej sypialni decyduje nie tylko sam rodzaj nabytego mebla, ale przede wszystkim wyścielający go materac oraz stelaż umieszczony bezpośrednio pod nim. Dla odmiany wnętrza, postawienia na klasę, wysokie standardy oraz dobry smak estetyczny jak najbardziej łózka metalowe są polecane. Trzeba bowiem przyznać, że łóżka te bez wątpienia robią bardzo duże wrażenie, przykuwają wzrok po wejściu do środka sypialni, pozwalają na stworzenie zupełnie innego, specyficznego klimatu. Jest to nietuzinkowe rozwiązanie polecane zarówno do pokojów w blokach mieszkalnych, jak także dużych sypialni w domkach jednorodzinnych. Łóżka takie mogą być dostępne w salonach meblowych, jak także są dystrybuowane na pewno po znacznie niższych cenach przez Internet. Ponadto nie stanowi żadnej przeszkody zwrócenie się do wytwórcy o to, aby wykonał dla nas takie łóżko, w oparciu o nasze upodobania estetyczne. W końcu podstawą tego rodzaju łóżek jest to, iż mają one ozdobne elementy na samej górze, bezpośrednio na zagłówkiem. Łóżka tej kategorii są istną dekoracją każdej sypialni.

Cecha, której odmówić im nie można to oryginalność. Pod względem wyglądowym, nigdy nie przebiją je żadne inne rodzaje łóżek – ani te z tworzyw sztucznych, ani tym bardziej proste i klasyczne modele drewniane. Są wyrazem stylu, niebanalności i nadają urządzanemu nimi pomieszczeniu wyrazu. Stanowią połączenie tego co trwale i praktyczne, z tym co funkcjonalne oraz eleganckie zarazem. Ponadto należy też stwierdzić, iż poprzez wyżej wspomniane zagłówki łózka metalowe prezentują się wręcz wytwornie. Nierzadko spotyka się w tych zdobieniach motywy roślinne albo skomplikowane wzory geometryczne. Są to ozdoby kute, a więc niemożliwe do podrobienia. Poza tym, łóżko to, jako sam mebel, okazuje się niesamowicie wytrzymałe. Metal to przecież najbardziej trwały materiał. Pewne jest, że nie ulegną one połamaniu, załamaniu, uszkodzeniu, przebarwieniu, odpryśnięciu, zarysowaniu czy nawet spłonięciu. Jedyne co to możliwe to obdarcie lakieru, co jest jednak naturalne wraz z biegiem czasu i ciągłym użytkowaniem łóżka, ale nie stanowi to też żadnego problemu, bo prawdę powiedziawszy wystarczy zwyczajnie przemalować barierki i mebel będzie jak nowy.

Wadą łóżek metalowych jest jednak fakt, iż są one dość skrzypiące, niekiedy znacznie bardziej niż modele drewniane, co wynika z faktu ich dość charakterystycznej konstrukcji. Stelaż takiego mebla składa się z rurek, które są ze sobą odpowiednio zespolone. W czasie użytkowania bardzo często się luzują i co za tym idzie skrzypią. Trzeba wtedy docisnąć rurki i problem zniknie. Kolejny minus to to, że barierki łóżka są nieprzyjemne w dotyku, bowiem z reguły zimne, jako że mebel wykonany jest z metalu. Wystarczy jednak dokładnie wyścielić podłoże śpiące prześcieradłem i po kłopocie. Łóżka metalowe znakomicie pasują do stylu nowoczesnego, do wnętrz przestronnych, gdzie mogą być właściwie eksponowane, do pomieszczeń industrialnych, w których metal odgrywa zasadniczą rolę.