piątek, 12 lipca

Karafka – efektowana alternatywa dla butelki

Mogą być okrągłe, owalne, prostokątne lub kwadratowe. O regularnych bądź wymyślnych kształtach. Przezroczyste lub z barwionego szkła. Mowa tu o karafkach. Trunek w nich podany z pewnością nie tylko będzie wyglądał inaczej, ale będzie też lepiej smakował. Dobrej jakości karafka przedłuży również trwałość alkoholu zapobiegając jego zwietrzeniu. 

Karafki kryształowe

To najbardziej ekskluzywna wersja karafek. Mają niepowtarzalny wygląd dzięki ozdobnym cięciom i starannemu wypolerowaniu. Kryształy są na ogół bardzo przejrzyste. Dzięki temu łatwiej jest ocenić rodzaj zawartego w karafce trunku. Kryształ również pięknie odbija światło ponieważ jest przejrzysty i mocno błyszczy. Poza tym jest cięższy niż szkło, a więc stabilniejszy. Kryształowe karafki zawsze podkreślą kolor trunku, konsystencję i jego jakość. Na tym polega ich magia.

Która karafka do czego

Z uwagi na ogromną różnorodność kształtów, warto dopasować naczynia do rodzaju alkoholu jaki się będzie w nich znajdował. I tak na przykład do whisky lub brandy polecana będzie karafka prostokątna, kwadratowa lub okrągła. Tu dobrze sprawdzają się naczynia o dość prostym, klasycznym kształcie. Taki kryształ będzie się również nadawał do wódki. Wino można podawać w naczyniach o bardziej wymyślnych kształtach: doskonale sprawdzą się tu karafki okrągłe z dłuższą lub krótszą szyjką oraz karafki z uchem, chociażby te w kształcie dzbana.Idealnym rozwiązaniem są też zestawy: karafki wraz kieliszkami. Taki komplet ozdobi każdy stół przyciągając spojrzenia gości. 

Karafki z grawerem – prezent dla każdego

Naniesienie graweru na karafkę to idealny sposób na spersonalizowany prezent zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, niezależnie od okazji. Doskonały pomysł na rocznicę ślubu, imieniny, urodziny lub prezent gwiazdkowy. Indywidualny napis może rozbawić lub wzruszyć. Karafka z grawerem w postaci wyjątkowego napisu na pewno uświetni każde przyjęcie i umili dzień obdarowanej osobie, sprawiając jej wiele radości. 

Karafka kryształowa w kolorze

Wśród wielu karafek dużym zainteresowaniem cieszą się też ręcznie malowane karafki, z przeróżnymi motywami: roślinnymi, zwierzęcymi lub myśliwskimi. Te niezwykle piękne małe dzieła sztuki wykonywane są ręcznie i zachwycają niepowtarzalnością wzornictwa, kolorów i kształtów. Tego rodzaju naczynia będą niewątpliwą ozdobą każdego stołu. Nic dziwnego, że obecnie karafki wracają do łask. Stają się symbolem elegancji i smaku zwłaszcza, że pasują zarówno do wnętrz rustykalnych, jak i tych nowoczesnych.