piątek, 21 czerwca

Kapelusz – stylowy dodatek panny młodej

Wśród szeregu rozmaitych rodzajów akcesoriów, jakie znajdują się na chwilę obecną na topie, jeżeli chodzi o dodatki ślubne, wartym wyszczególnienia elementem jest zwłaszcza kapelusz, który może kompletnie zmienić wizerunek panny młodej. Jest to stylowy dodatek, który bez większych trudności można wyszukać w każdym jednym salonie modowym. Pytanie tylko – jak go dobrać, aby zamiast szyku i klasy nie wypaść przed ślubnym kobiercem tandetnie i mało ekskluzywnie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz we fragmentach poniżej.

Kapelusz jest takim elementem odzieżowym, który zawsze robi dużą furorę, chociażby z tego względu, że kapelusze wyszły z mody jakiś czas temu. Niestety nie są teraz doceniane tak jak parędziesiąt lat temu, kiedy to królowały na głowie każdej pani przystępującej do ołtarza. Ponadto nie ma co ukrywać, że wyprzedziły je znacząco długie welony oraz wyszukane fryzury, które wymyślają mistrzowie sztuki fryzjerstwa. Mimo braku rozpowszechnienia kapeluszy nie da się nie stwierdzić, iż jest to element nietuzinkowy, który potrafi zmienić każdą jedną kreację.

Uważaj, by nie przesadzić

Z wyborem kapelusza do sukienki ślubnej bardzo łatwo przesadzić, a wszystko dlatego, że sam ten rodzaj akcesoriów ślubnych jest swego rodzaju strojnym dodatkiem. Duże, przykuwające uwagę rondo kapelusza, na pewno jakieś części ozdobne, które na nim są. Wszystko to sprawia, że nie jest trudno przesadzić i zamiast eleganckiego outfitu uzyskać efekt wręcz odwrotny – zwyczajnego przesytu i kiczowatości. Rozwiązaniem i zarazem złotym środkiem jest umiar. Nie ma sensu decydowanie się na kapelusz, wyrazistą biżuterię, szale i rękawiczki zarazem. Warto zdecydować – albo stawiamy na przykuwającą uwagę górę w postaci kapelusza, albo ozdóbmy swój strój modnymi pasami, akcesoriami typu aksamitne wstążki czy falbanki na sukience, jedwabne rękawiczki czy inne tym podobne drobiazgi.

Dobierz do wzrostu


Wbrew pozorom kapelusze da się również dopasować odpowiednio do wzrostu człowieka. I nawet nie tyle da się, co trzeba, aby uniknąć wcześniej wspomnianego ośmieszenia. Wynika to zwłaszcza z tego względu, że zbyt wielkie rondo może zupełnie przysłonić twarz panny młodej. Po co zatem całe skrupulatne przygotowania w postaci przykładowo perfekcyjnego makijażu czy precyzyjnej fryzury? Nie ma sensu zasłaniać naszych atutów. Ponadto będzie nam tak źle dopasowany kapelusz po prostu przeszkadzał. Tym samym, zmuszone będziemy do ciągłego poprawiania się, przekładania czy nawet zdejmowania dodatku. Z kolei to kończy się nierzadko zupełnym zdemolowaniem naszej fryzury czy też pobrudzeniem, z reguły jasnego, kapelusza. Ponadto nie zapominajmy, że nawet akcesoria uzupełniające strój takie właśnie jak opisywany tu kapelusz mogą w znaczącym stopniu zaburzyć nasze proporcje.