poniedziałek, 15 kwietnia

Ekologiczne kosmetyki sposobem na uniknięcie alergii

Mając do wyboru renomowane kosmetyki popularnych producentów a tradycyjne zielarskie specyfiki, które są obecne w kosmetyce od lat, a nawet więcej – goszczą na co dzień w naszych domach, nie ma się nad czym zastanawiać – lepiej wypróbować te preparaty, które są tanie i nieszkodliwe. Jeżeli nie przyniosą spodziewanego rezultatu, przynajmniej będziemy tego świadomi i wtedy właśnie przerzucimy się na środki drogeryjne.

Poza tym, że kosmetyki te są tanie, są one także ekologiczne i chyba to ta właściwość powinna przesądzić o tym, że sięgniemy po taki a nie inny słoiczek kremu czy naturalnie zrobione mleczko bądź tonik. Przy tej działce kosmetyków nie mamy praktycznie żadnych powodów do zmartwień, gdyż na sto procent nie wywołają one u nas jakichkolwiek reakcji alergicznych. Nie będziemy mieć uczuleń, nie przesuszymy naszego ciała czy też nie narobimy sobie żadnych problemów estetycznych i dermatologicznych.

Ekologiczne kosmetyki są dostępne także w drogeriach bądź można je nabyć za pośrednictwem rozmaitych aptek. Co więcej, warto oglądnąć zasoby sklepików internetowych, które często właśnie na tych kosmetyko-lekarstwach, bo tak je można określić, bazują w swoich ofertach. Szereg różnorodnych środków kosmetycznych nadaje się też do wykonania samodzielnego. Trzeba jednak mieć sprawdzoną recepturę i nie mając pojęcia, co z czym łączyć, trzymać się ściśle konkretnego, już niegdyś na kimś wypróbowanego przepisu, by nie pozamieniać nieświadomie proporcji poszczególnych składników. Co więcej, należy także zwrócić uwagę na to, że ekologiczne kosmetyki są kosmetykami w stu procentach. Nie mają one chemikaliów, żadnych sztucznych substancji, które mogłyby negatywnie wpływać na kondycje naszego ciała.

Ponadto weźmy przykładowo pierwszy lepszy krem renomowanego producenta i zajrzyjmy w ulotkę. W większości preparatów dostępnych w sklepach z kosmetykami znajdziemy w składzie dokładnie te same składniki, które mamy w zasięgu naszej ręki – rozmaite dodatki cennych witamin, jakie można zdobyć w kapsułkach czy tabletkach w dowolnej aptece, owoce i warzywa – jakie zjadamy regularnie w stałym jadłospisie, zboża, kwiaty czy zioła, jakie są dystrybuowane w zielarniach. W kremie własnej roboty będzie zatem sto procent danego składnika a nie tylko kilka procent, jak często ma to miejsce w tych drogich preparatach, które bardziej niż pomóc mają poprawić nasze samopoczucie, niekiedy nawet podnieść poziom dowartościowania, zwłaszcza pań, które są łase na luksusowe kosmetyki.

Kosmetyki ekologiczne zasługują na wyróżnienie jeszcze z innego powodu, a mianowicie ich wytwórstwo nie przyczynia się w żadnym stopniu do niszczenia naszej przyrody. Niestety ciężko jest w dzisiejszym świecie powiedzieć to samo o kosmetykach drogeryjnych, nad produkcja których pracuje nie jedna czy dwie zielarki, ale całe laboratorium oraz fabryka. Stosowane są tu przeróżne sztuczne utrwalacze, barwniki, substancje typu silikony czy sole. Wszystko to ma zagwarantować lepszy efekt już jednorazowego zastosowania produktu, a tym samym przekonania konsumenta od razu, że przynosi on spodziewane efekty. Tak jest między innymi z popularnymi szamponami do włosów czy też z odżywkami, które mają pełny skład chemiczny. Silikony wyżej wspomniane zapewniają idealne ułożenie fryzury i jej utrzymanie się przez cały dzień w nienagannej postaci. Niestety rzutuje to wielokrotnie a kondycję naszego włosa, który robi się cieńszy, słabszy, bardziej obciążony a przez to mniej wytrzymały i przetłuszczający się.

W konsekwencji nierzadko prowadzi to do wypadania kosmyków, bądź nieestetycznego przetłuszczania się włosów i robienia łupieżu. A to są już problemy natury dermatologicznej, które zwalcza się niekiedy miesiącami bądź nawet latami. By do tego nie dopuścić, warto wymienić kosmetyki bazujące na środkach chemicznych na organiczne. Najpierw nie będziemy z nich zadowoleni, bowiem od razu poczujemy różnicę między nimi a specyfikami z drogerii. Będą one znacząco słabsze, może nie będzie zadowalających rezultatów od samego początku ich aplikowania, ale bez wątpienia docenimy je z perspektywy paru miesięcy systematycznego używania.